FENG SHUİ’YE GÖRE AŞK VE SEVGİ ENERJİLERİ

29,456 Görüntülenme
FENG SHUİ’YE GÖRE AŞK VE SEVGİ ENERJİLERİ

Yaklaşık 18 yıldır feng shui ve diğer metafizik konularıyla ilgileniyorum. Çin astrolojisi ve I Ching bilgilerimi de buna eklersek sanırım şöyle bir tespitte bulunarak haddimi aşmış olmam.  İnsan hayatındaki aşk ve para konuları kadere bağlıdır. Bir kişinin bu hayatta ne kadar rızkı var, hayatının hangi döneminde evlilik veya aşk şansı var, kaç kere evlenecek, çocuk sahibi olacak mı gibi konular kaderle doğrudan ilişkilidir. Ancak kişinin doğum haritası incelendiğinde feng shui uygulamaları daha iyi sonuç vermektedir.
Burada yazacağım feng shui önerilerinin genel ve sadece 2017 yılı enerjilerine göre olacağını hatırlatmak isterim.

Feng Shui’de bagua metoduna göre aşk ve evlilik köşesi Güneybatı yönü ile temsil edilir. Bu yönde bulunan yıldızların aşk yıldızları olması (flying star’a göre) ilişkileri olumlu yönde etkiler. Bunun tespit edilmesi için mekana feng shui kontrolü yapılması gerekir. Bu alanda gerginlik, çatışma enerjileri varsa bu enerji ateş elementi kullanılarak azaltılır. Eğer uyum, huzur ve mutluluk enerjileri yüksekse bu enerji arttırılmaya çalışılır.

Genel uygulamalarda Güneybatı yönünde aşk köşesi oluşturulur. Bu köşede çift objelere yer verilir. İki adet (en mutlu anlarınıza ait fotolardan oluşan) resim, iki adet kırmızı mum, iki adet kalp obje veya mandarin ördekleri vb. gibi…
Bu objeler konurken aşk ve sevgi enerjilerinin canlanmasına, kırgınlıkların uzaklaşmasına ve bir olmaya niyet edilir. Evimizin bu köşesinden geçerken her seferinde niyetimizin hatırlanması enerjileri canlandırır.

 

Bu sene aşk Kuzeydoğu’da. Kaplan ve Öküzler Şanslı.

 

Bunun yanında her sene aşk yıldızı farklı bir yönü etkiler. Geçen sene batı yönünde olan aşk yıldızı 2017 yılında kuzeydoğu yönünde. Gelen enerjiden en çok yararlanacak burçlar ise kaplan ve öküz burcu. Yani bu sene en çok Kaplan ve Öküz burçları aşktan yana şanslı olacak. Ayrıca eylül ayında doğanlar, Maymun, Ejderha ve Fare burçları da Çin Astrolojisinde “Aşk Çiçeği” denilen romantizm ve çekicilik yıldızından nasiplerini alacaklar.

Bu sene içinde evlenmek ve var olan birlikteliklerini iyileştirmek isteyenler öncelikle kuzeydoğu alanındaki dağınıklıkları toplayıp, bir düzenleme yapmaları gerekiyor. Ardından, bu yöndeki odayı daha fazla kullanacağınız şekilde düzenlemelisiniz. Eğer bu alanlar banyo veya wc’ye denk geliyorsa banyoyu daha fazla kullanmaya ve daha romantik bir alan olarak düzenlemeye özen gösterebilirsiniz. 2017 yılı için kuzeydoğu odasına 4 adet bambu yerleştirebilirsiniz. Yılın enerjisi için kuzeydoğuyu, genel anlamdaki aşk enerjileri için güneybatıyı kırmızı renkteki objelerle canlandırmak etkili olacaktır.

Bu sene hep aşk olsun. Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun.

Dilek Demirci
İç Mekan Tasarımcısı & Feng Shui Uzmanı
www.enerjimimari.com

Dilek DEMİRCİ

"FENG SHUİ’YE GÖRE AŞK VE SEVGİ ENERJİLERİ" başlıklı yazım için bana sormak istediklerinizi aşağıdaki form yardımı ile ulaştırabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

E-BÜLTEN

Bültenimizden düzenli olarak haberdar olmak için eposta adresinizi ekleyin.