Danışanlarımızdan en çok gelen soruları yanıtlarıyla birlikte aşağıdaki alanda bulabilirsiniz. Sorularınızı yöneltmeden önce zaman kaybetmemeniz için aşağıdaki alana göz atmanızı tavsiye ederiz.

Pusulamızı alıp düz bir zemin üzerine koyarız. Göbek hizasına kaldırıp, içeriden dışarıya doğru bakacak şekilde kapıda dururuz. Kapıdan dışarıya doğru baktığımız pozisyondaki pusula yönünü not alırız.
İki tane bereket yönü vardır. Birincisi sabittir, evin pusula derecesine göre flying star yöntemine göre hesaplanır ve değişmez. Fakat yıllık enerjilerin getirdiği bereket yönü değişir. Her yıl mekanlarımıza aldığımız olumlu, olumsuz enerjiler yer değiştirir. Enerjilerin etkileri aylara göre, hatta günlere göre de değişir. 2017 yılında iş fırsatları, bereket yönü doğu yönündedir. Hareketli su objesi kullanarak enerjiyi aktive edebilirsiniz.
Bereketin artması için genel prensiplere göre (8 ev) güneydoğu bölgesini aktive etmenizi öneriyoruz. Bitkiler kullanabilirsiniz. Burada çok zaman geçirebilirsiniz. Burada bir wc, banyo varsa; 5 element döngüsündeki yok edici veya azaltıcı döngüyü kullanmalısınız. Yani güneydoğu’da bir wc banyo varsa, ateş elementi kullanarak buradaki enerjinin etkisini azaltabilirsiniz. Bununla birlikte kua sayınıza göre zenginlik ve bereket yönünüz hangisi ise bu yöne özel çalışmalar yapmanız daha verimli olacaktır.
Doğum tarihine göre hesaplanır. Kadın ve erkek için farklı hesaplama tekniği vardır. Kişisel enerjilerin hangi yönlerde olumlu, hangi yönlerde olumsuz olduğunu gösterir. Olumlu yönler desteklenerek bu enerjiden en üst seviyede fayda sağlanır. Olumsuz yönlerin enerjilerinden korunmak için gerekli tedbirleri almamızı sağlar.
Olumsuz enerjilerin bazıları evin konumundan kaynaklanabilir. Flying star hesaplamasında evin hangi bölgesinde olumsuz etki var bu belirlenir ve bu yön değişmez. Bir de senelik olumsuz etkiler vardır. Bu etkiler her yıl farklı açılardan gelir. Senenin başında kontrol edilerek tedavi edilmesi gereklidir. Bedenimiz gibi, yaşam alanlarımızın da yenilenmeye ve tazelenmeye ihtiyacı olduğunu unutmayalım.
Bolluk ve bereket yönü olan Güneydoğu’da ki wc/banyonuzda, 5 element döngüsünün yokedici veya gücünü azaltan döngüsünü uygulayarak olumsuz enerjiyi önleyebilirsiniz. Bunun için, ağaç elementini temsil eden Güneydoğu’da, ağacı yokeden metal veya ağacın gücünü azaltan ateş elementi kullanmanızı öneriyoruz. Metal için, beyaz renk ve metalik objeler, Ateş için, kırmızı, turuncu, pembe renkler olabilir.
Evinizin giriş kapısı karşısında ayna kullanmanız olumsuzdur. Mekanın ağzı kabul edilen, giriş kapısından içeri davet edilen enerji, aynadan yansıyarak dışarı çıkacaktır. Mekanın içinde dolaşma fırsatı bulamadan dışarı çıkan enerjinin etkisinden faydalanamıyoruz.
Binalar insalara benzer, sokak kapıları onların ağızları, pencereleri ise gözleridir. Odaları, vücudun organları gibidir. Evlerde atılamadığı için saklanan ve yığın oluşturan eşyalar, enerjinin mekan içerisinde rahatça dolaşmasını engellediğinden, tıpkı bedenimizde hastalıklara yol açan kistler gibi yaşamımızda engellere ve olumsuzluklara sebep olur. Bazı mekanlara girdiğinizde bu olumsuz baskıyı üzerinizde hisseder ve hemen oradan çıkmak istersiniz; bazılarındaysa, kendinizi çok rahat hisseder ve kalkıp gidemezsiniz. Feng Shui uygulaması yapılırken öncelikle bu yığınlardan arındırılırsınız ve hayatınızın tıkalı olan o yönlerinin açılmaya başladığını farkedersiniz. Yaşam bütün insanlara karşı son derece cömerttir, ama yalnız nimetlerden faydalanmak için çabalayanları ödüllendirir.
Doğanın bir parçası olan insan, yaşadığı mekanda da doğadaki denge ve uyumunu arar. İnsan ve mekan uyumsuzluğu, hayatımızı olumsuz yönde etkiler. Beş bin yıllık geçmişi olan Feng Shui öğretisi, insanın varoluş özelliklerine uygun yaşam alanlarını düzenleme yöntemidir. Böylece daha sağlıklı yaşar, mutlu ilişkiler kurar, kendimizi geliştirir, kariyer beklentilerimize ulaşır ve kazancımızı artırabiliriz. Yaşam bir yolculuktur, Feng Shui bu yolda alacağınız kararlardan biridir.
Sözlük anlamı “rüzgar” ve “su” olan Feng Shui, doğada var olan evrensel yaşam enerjisini, yaşadığımız mekanlarda harekete geçirmenin yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisidir. Yaşam yolculuğunda bize sunulan seçeneklerden biri olan bu öğreti, evrenin güçleriyle denge içinde yaşamanın ve bunu mekanlarımıza taşımanın yollarını gösteren bir klavuzdur. Evlerimizin içinde nerede pozitif ve sağlıklı bir enerji var, nerede olumsuz ve bedeni yıpratan bir enerji var bunu tespit etmemizi sağlayan bir metafizik bilimidir.

SOSYAL MEDYA

E-BÜLTEN

Bültenimizden düzenli olarak haberdar olmak için eposta adresinizi ekleyin.